Felietony, chłodna opinia o futbolu i sporcie za twoim oknem.

Piłka ręczna

sobota, 07 kwietnia 2012

Z Serbią tylko remis

Polscy szczypiorniści zremisowali z Serbią 25:25, choć prowadzili trzema bramkami na kilka minut przed końcowym gwizdkiem.

Początek spotkania należał do ekipy Veselina Vukovića, którzy prowadzili 4:1. Wtedy Bogdan Wenta wziął czas i nakazał ''Orłom'' grać 6:0, skupiając się na bronieniu dostępu do bramki Sławomira Szmala. To podziałało. Polacy zaczęli zdobywać bramki. Adam Wiśniewski do przerwy notował stuprocentową skuteczność w strzałach ze skrzydła (4/4).

Do końca nie brakowało emocji. Trwała ostra walka punkt za punkt. W ostatnich sekundach sędziemu wypadł gwizdek, z rzutu wolnego nie trafił Karol Bielecki i tym samym na własne życzenie jutro gramy z Hiszpanią  o wszystko.

Rywal jeśli wygra z Algierią zapewni sobie awans na Igrzyska Olimpijski w Londynie. My musimy liczyć na szczęście, którego dziś zabrakło.

Remis to zawód dla kibiców. Spodziewaliśmy się więcej po meczu, w którym zawodnicy wyszli żądni wygranej. Dobrze grali blokiem, skupili się na defensywie. Na 2 minuty przed końcem został ukarany wykluczeniem Grzegorz Tkaczyk i w osłabieniu straciliśmy cenne zwycięstwo, które mieliśmy prawie na tacy, gdy Krzysztof Lijewski trafił i na tablicy widniał wynik 25:22.

Sławomir Szmal wybrany piłkarzem meczu, warto wspomnieć, że 3,5  minuty przed końcem sam na sam wybronił strzał Nikcevica, po którym objęliśmy prowadzenie, które jak pokazały ostatnie chwile, mieliśmy roztrwonić.

Na http://pubsport.pl/pilka-reczna-polska-serbia-na-zywo/ trwała relacja na żywo, jeden z uczestników tak podsumował grę polskich szczypiornistów:

Polacy mają specjalizację w trzymaniu napięcia

Polacy wciąż liczą się w walce o Londyn, ale czeka ich ciężki mecz z Hiszpanią jutro o 20:15. O 17:30 Serbia zagra z Algierią.