Felietony, chłodna opinia o futbolu i sporcie za twoim oknem.
Blog > Komentarze do wpisu

Euro 2012: Portugalia - Dania [zapowiedź]

Gang Olsena

Dziś we Lwowie o 18 w drugiej kolejce gier grupy B zmierzą się Dania i Portugalia. Jeśli ''gang Olsena'' wygra to spotkanie, będzie miał na koncie 6 punktów i znacząco przybliży się do awansu do ćwierćfinału.

Przed rozpoczęciem turnieju to Portugalczycy, a nie Duńczycy byli wymieniani jako Ci, którzy mogą przeciwstawić się Niemcom i Holendrom. Tymczasem po golu Mario Gomeza stracili punkty w spotkaniu z wicemistrzami Europy'08 i utrudnili sobie drogę do wyjścia z grupy. Dziś staną naprzeciw kadry prowadzonej przez Martina Olsena i nie będą w tym starciu faworytami. Posłanie kadry Berta van Marwijka do narożnika dodało im zapewne ''skrzydeł''.

''Gang Olsena'' zaliczany do grona outsiderów nie ma w składzie wielkich nazwisk, a na koncie tytułów. W ostatniej dekadzie ich największym osiągnięciem był ćwierćfinał w ME w Portugalii, w którym zostali posłani na deski przez Czechów. Będą chcieli powtórzyć historię przodków, którzy 20 lat temu zostali mistrzami kontynentu, także dość niespodziewanie. Zagrali w Szwecji tylko dzięki wykluczeniu Jugosławii (w związku z prowadzeniem przez nią działań wojennych na terenie Bośni) i zostali mistrzami. Na dziś drużynie nie daje się większych szans na dojście choćby do półfinału.

W pierwszej kolejce fazy grupowej Duńczycy niespodziewanie pokonali Holendrów 1:0 i powoli wyrastają na czarnego konia czempionatu. Gola być może na wagę awansu do 1/4 strzelił Michael Krohn-Dehli. Holendrzy walili głową w mur, oddawali nieporadne strzały w kierunku bramki strzeżonej przez Stephana Andersena, który dosłownie za pięć dwunasta zastąpił między słupkami kontuzjowanego Thomasa Soerensena. ''Oranje'' mają przysłowiowy nóż na gardle i niezależnie od wyniku spotkania we Lwowie, będą musieli pokonać Niemców w Charkowie lub zremisować i liczyć na łut szczęścia w ostatniej kolejce fazy grupowej.

O 18 naprzeciw Duńczyków, nie mających gwiazd w składzie wyjdzie wataha Paulo Bento. Kopciuszek jest skazywany na pożarcie, jednak nie ma nic do stracenia. Trzypunktowa przewaga nad rywalami daje im spokój psychiczny. Presja ciążyć będzie na Cristiano Ronaldo i spółce, najdroższej ''superprodukcji'' spośród reprezentacji biorących udział w Mistrzostwach Europy.

''Seleccao'' mierzyli się już w eliminacjach z ''Duńskim dynamitem''.  Pierwsze spotkanie wygrali 3:1 po dublecie Naniego i trafieniu Cristiano Ronaldo. W rewanżu lepsi okazali się rywale, którzy dzięki wygranej awansowali bezpośrednio do finałów Euro z pierwszego miejsca.

- Mamy prawdziwą drużyną, która ciężko na siebie pracuje. Inni mają wielkie gwiazdy, a my zespół, powiedział na wtorkowej konferencji najdłuższy stażem na Euro selekcjoner Morten Olsen.

Mecz sędziować będzie Szkot, Craig Thomson.

środa, 13 czerwca 2012, cate93
Będzie mi bardzo miło, gdy klikniesz i przeczytasz sportowe artykuły, nie tylko moje. Relacja na żywo? Wpadnij;) http://pubsport.pl/

Polecane wpisy

Komentarze
hapsfuji
2012/06/13 13:51:46
Boże Jedyny.
Nie wiem, co Gang Olsena musiałby zrobić żeby ktoś chłopaków docenił. Ja tylko nieśmiało przypomnę, że oni tę cudowną Portugalię z tą cudowną Krysią Ronaldo sprali w eliminacjach do Juro, sprali w eliminacjach do Mundialu... i mam wielką nadzieję, że do trzech razy sztuka i spiorą ją także dzisiaj, albowiem jeśli jest jakakolwiek drużyna, której kibicuję w piłce nożnej, to są nią właśnie Duńczycy.
We are red, we are white...

Follow my blog with Bloglovin bloglovin

Blogi Sportowe
  • Piszę także na Pubsport.pl
  • Pubsport.pl Kasia Bącalska

    Utwórz swoją wizytówkę wiadomości sportowe, publicystyka, sport na żywo, blog sport